شاخص ترین عرصه در حوزه محتوایی کانون محدثه قرآن و عترت است
شاخص ترين عرصه در حوزه محتوايي کانون محدثه قرآن و عترت است
با پیشتازان طرح ملی ایران قوی؛

شاخص ترین عرصه در حوزه محتوایی کانون محدثه قرآن و عترت است

عباسلويي، با اشاره به اينکه کانون محدثه اروميه به عنوان کانون شايسته تقدير در رواق نور، رتبه چهارم را در استان آذربايجان غربي کسب کرده، افزود: حوزه قرآن و عترت مهمترين و شاخص‌ترين برنامه‌هاي کانون در طرح ملي ايران قوي بود.
شناسه خبر : 26801 تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۵:۱۸

 به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)آذربایجان غربی: مدیر کانون محدثه ارومیه در گفتگو با روابط عمومی ستاد فهما ،اظهار کرد: مدیرانی که در کانون‌های مساجد فعالیت دارند، نقش مهمی برای جذب نوجوانان و جوانان دارند که با برنامه‌ریزی هدفمند و اخلاق مناسب باید به نیازهای جوانان پاسخ دهند .در این راستا کانون فرهنگی هنری محدثه روستای چنقرالوی پل  شهرستان ارومیه یکی از کانون‌های فعال شهرستان می باشد، که در زمینه های مختلف فعالیت محسوس دارد و شاخص ترین برنامه ها در بخش قرآن و عترت است.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری محدثه ارومیه ادامه داد : این کانون از سال ۱۳۹۳ به صورت رسمی فعالیت خود را در دو بخش خواهران و برادران آغاز نمود ،که هر بخش شامل چارت‌سازمانی مخصوصی از اعضای فعال را تشکیل می دهد.از جمله فعالیت های اساسی کانون در حوزه های مختلف در پنج بخش برگزار می گردد.

 

وی استفاده از مبلغین قم  در جلسات تربیتی و نشست‌های هم اندیشی و احکام ، طراحی کارت های تشویقی قرآن و نماز ،برگزاری کلاس‌های آموزشی روخوانی روانخوانی قرآن در رده‌های سنی نونهالان و بزرگسالان ، برگزاری جشن های قرآنی .جشن تکلیف و اجلاس سراسری نماز برای دانش‌آموزان با همکاری مدارس ، دیدار از پیشکسوتان قرآنی در قالب طرح سه شنبه های  تکریم ، برگزاری اردوهای قرآنی معنوی و تربیتی ، اطلاع رسانی و شرکت اعضای کانون در مسابقات قرآنی مدهامتان را از جمله فعالیت های کانون در حوزه قرآن وعترت عنوان کرد.

 

.عباسلویی ادامه داد: همچنین برگزاری جلسات کتابخوانی برای سنین مختلف ، جلسات شنبه‌های با کتاب ، مسابقات کتابخوانی، نقاشی و داستان نویسی را از فعالیت های بخش ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی مطرح کرد.

 

وی در ادامه سخنان خود به فعالیت های ترویج فرهنگ عفاف وحجاب نیز اشاره و افزود: حضور اعضای کانون در رده سنی نوجوانان با حجاب کامل در مناطق شهر که حجاب در آن مکان کمرنگ هست، چاپ و پخش محصولات فرهنگی با عنوان حجاب، در مراسمات و مناسبتها .برگزارینشست‌های بصیرتی و روشنگری برای اعضای کانون از جمله این فعالیت ها است.

 

وی اضافه کرد:حوزه ایثار و شهادت رنگ بوی خاصی دارد از جمله: غبارروبی مزار شهدا ، حضور اعضای کانون در منازل شهدا در قالب سه شنبه های تکريم و سفیران راه شهدا ، برگزاری یادواره شهدا،یکی دیگر از برنامه های کانون می باشد.

 

عباسلویی ادامه داد:در راستای اقتصاد مقاومتی به برگزاری کلاس های مهارت افزایی فنی حرفه ای چون: قالی بافی ، چرم دوزی ، گلدوزی ، خیاطی ، کاشت زعفران گلخانه ای، پرورش سیر و گیاهان دارویی که با همکاری جهاد کشاورزی و سازمان فنی حرفه ای ارومیه انجام می گیرد.میتوان اشاره کرد.

 

گفتنی است: کانون فرهنگی هنری محدثه از توابع بخش نازلوی شهرستان ارومیه در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستای چنقرالوی پل قرار گرفته و اعضای این کانون ۴۹۳ نفر ،به تفکیک ۴۲۳ نفر را بانوان و ۷۰ نفر را آقایان تشکیل داده. امتیاز این کانون در رویداد ملی فهما ۱۵هزار و ۶۴۹ می باشد و رتبه چهارم در استان آذربایجان غربی به خود اختصاص داده است.