درخشش کانون نورالانوار در شناسنامه کردن محلات و کارآفرینی برای اقشار مختلف
درخشش کانون نورالانوار در شناسنامه کردن محلات و کارآفريني براي اقشار مختلف
با پیشتازان طرح ملی ایران قوی؛

درخشش کانون نورالانوار در شناسنامه کردن محلات و کارآفرینی برای اقشار مختلف

برغول، با اشاره به برنامه‌هاي کانون فرهنگي هنري نورالانوار گفت: فعاليت‌هاي کانون در حوزه مشکلات و آسيب‌هاي اجتماعي، شناسنامه دار کردن محلات و کارآفريني براي اقشار مختلف سبب شد تا بتواند رتبه شايسته تقدير ويژه را در طرح ملي اي ران قوي کسب کند.
شناسه خبر : 26799 تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۴:۵۵

«سجاد برغول» در گفت‌وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)،با اشاره به فعالیت‌های کانون نورالانوار اظهار کرد: ما در سمت و سو دادن فعالیت‌های کانون با شناسنامه‌دار کردن محله در ایام کرونایی، توسط اعضای کانون توانستیم بسیار موفق عمل کنیم.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری نورالانوار ارومیه افزود: کانون نورالانوار در طول سال فعالیت در حوزه کمی و کیفی نیز توسعه قابل توجهی داشته است و تاکنون نیز با طرح ها و برنامه های مختلف موفق عمل کرده است.

 

وی اضافه کرد: از دیگر اقدامات ما برپایی کلاس های آموزشی در رابطه با مشکلات اجتماعی با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در۱۲ جلسه جداگانه با همکاری بهزیستی برای خانواده های درگیر با آسیب‌های اجتماعی برگزار کردیم؛  در آمایش شناسنامه کردن محله، ۴۰خانواده درگیر اعتیاد ،۹۰ خانوار درگیر طلاق و۲۵ خانوار بد سرپرست شناسایی شدند.

 

برغول گفت: یکی دیگر از شاخص‌ترین فعالیت‌های کانون، تلاش در بحث کارآفرینی است و اصلاح کشت انگور در ۴هکتار زمین با حمایت خیرین که از جمله فعالیت‌های اصلی در عرصه اشتغال زایی بود.

وی ادامه داد:  برگزاری کلاس های قرآنی، فعالیت تخصصی در حوزه ساخت، تولید تئاتر و سرود، برگزاری دوره های آموزشی، اجرای پویش ما کنار هم هستیم در راستای حمایت از خانواده های آسیب دیده از کرونا، ایجاد کارآفرینی و اشتغال زایی با اجرای طرح سماء( اصلاح کشت انگور) و استفاده از ظرفیت های هنری در محله، از دیگر برنامه های کانون در طول سال است.