شکل‌گیری شبکه رابطین فهما از فعالیت‌های موثر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد است
شکل‌گيري شبکه رابطين فهما از فعاليت‌هاي موثر ستاد هماهنگي کانون‌هاي مساجد است
مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری ستاد فهما؛

شکل‌گیری شبکه رابطین فهما از فعالیت‌های موثر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد است

براتي، ضمن تقدير از فعاليت‌هاي شبکه رابطين فهما، شکل‌گيري اين مجوعه را از اقدامات موثر ستاد هماهنگي کانون هاي مساجد کشور برشمرد.
شناسه خبر : 23531 تاریخ انتشار : ۷ بهمن ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۷:۳۳

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای( فهما)، « حسین براتی» امروز (۷بهمن ) در نشست مجازی رابطین ستاد فهمای استان آذربایجان غربی، با اشاره به اهمیت این شبکه گفت: شکل گیری رابطین یکی از کارهای بسیار مهم در کانون‌های مساجد کشور بود، اساسا زمانی که مجموعه‌ای با کمبود امکانات و نیرو مواجه باشد، بهترین کار بهره گیری از شبکه‌هایی مانند شبکه رابطین است.

 

مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری ستاد فهمای کشو افزود: تلاش ما به این است تا مشکلات و موانعی که کانون ها و ستادهای استانی در کف میدان با آن روبرو هستند را بشنویم و برای اینکه کار توأم با رشد باشد ،باید به نظرات و دغدغه‌های مدیران و رابطین توجه کرد،تا فعالیت‌های مسجد رونق بگیرد و مشکلات به حداقل برسد.

 

براتی در ادامه به مشکلات شبکه رابطین فهما اشاره کرد و گفت: از سال ۱۴۰۰ و طرح ملی فهما۲، مدیران و رابطین با توجه به فهمای ایران قوی ارزیابی خواهند شد و شاهد شکل‌گیری شرایط متفاوت در سطح کانون ها هستیم؛ رابطین باید به سمت کیفی سازی فعالیت ها فکر بکند و برنامه داشته باشند.

 

وی با اشاره به اینکه فرصت طرح ایران قوی تاپایان ۲۲بهمن ماه است، افزود: شبکه رابطین باید نسبت به تعیین تکلیف کانون هایی که غیر فعال هستند مبادرت ورزیده و در راستای ارتقای آنها تلاش کنند.

 

این گزارش می افزاید در ادامه این جلسه، «اباذر بیگی» طی سخنانی به ارائه گزارش از آخرین وضعیت کانون های مساجد استان و روند اجرای رویداد ملی ایران قوی پرداخت و گفت :تلاش ها و فعالیت مدیران در سایت بچه های مسجد به صورت شبانه روزی ادامه دارد و رابطین برای ارتقای امتیاز مدیران کانون ها تعامل بسیار خوبی انجام می دهند .

 

مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد آذربایجان غربی ادامه داد: هر کانون یک اداره ارشاد کوچک در هر منطقه محسوب می‌شود که فعالیت‌های فرهنگی هنری در این کانون‌ها انجام می شود. توزیع بسته های معیشتی، تشکیل جلسات و کلاسهای مجازی ،تولید ماسک و...... از جمله فعالیت‌های کانون ها در سطح طرح  ملی ایران قوی است.