تجلیل از خانواده شهدای مسیحی و آشوری؛ زینت‌بخش هفدهمین هفته از سه‌شنبه‌های‌ تکریم
تجليل از خانواده شهداي مسيحي و آشوري؛ زينت‌بخش هفدهمين هفته از سه‌شنبه‌هاي‌ تکريم

تجلیل از خانواده شهدای مسیحی و آشوری؛ زینت‌بخش هفدهمین هفته از سه‌شنبه‌های‌ تکریم

هفدهمين هفته از طرح ملي سه‌شنبه‌هاي تکريم، با تجليل از خانواده دو تن از شهيدان ارمني و آشوري استان آذربايجان غربي برگزار مي شود.
شناسه خبر : 22326 تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۶:۰۳

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)آذربایجان غربی: هفدهمین هفته از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم با تجلیل از خانواده شهیدان «ساکو مجنونیانس» و «سرگون اکویانس  بالانجی» از شهدای شاخص اقلیت‌های دینی شهرستان ارومیه در دوران هشت سال دفاع مقدس، 23 دی ماه با حضور «سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین «حبیب‌رضا ارزانی» مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و طی برقراری ارتباط زنده تصویری با استان آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

همچنین در جریان تجلیل از خانواده این دو شهید از اقلیت های مذهبی در استان آذربایجان غربی،  کشیش آشوریان شرق، رئیس شورای انجمن آشوریان، رئیس شورای خلیفه جرئی ارامنه نیز حضور دارند.

این گزارش می افزاید: شهید سرگون آکویانس بالانجی از شهدای اقلیت آشوری کشور بود که در جریان بمباران هواپیماهای دشمن بعثی در سال 1364 جام شهادت را نوشید. همچنین شهید ساکو مجنونیانس از اقلیت های ارمنی ساکن در ارومیه بود؛ او که دوران تحصیل خود را به عنوان دانش‌آموز سپری می کرد در بمباران هوایی جنگنده های عراقی در سال 1365 به شهادت رسید؛ از این رو «ادیک مجنونیانس» پدر این شهید به یاد فرزندش به عنوان خیر مدرسه ساز استان آذربایجان غربی اقدام به ساخت مدرسه کرد.