شهيدان استخوان‌بندي مکتب تشيع هستند

شهیدان استخوان‌بندی مکتب تشیع هستند

خداياري در دوازدهمين هفته از طرح ملي سه‌شنبه‌هاي تکريم، استان آذربايجان غربي اظهار کرد: استخوان‌بندي مکتب تشيع شهيدان هستند.
شناسه خبر : 16292 تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۰:۳۸

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) آذربایجان غربی: در راستای برگزاری دوازدهمین هفته از طرح ملی سه شنبه های تکریم، 25 شهریور خاننواده شهید «حسن تمکین وش» تجلیل شدند.

 

در این آیین حجت الاسلام والمسلمین  ناصر خدایاری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حجت‌الاسلام اباذر بیگی، مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد ، یعقوب بدلی نماینده بنیاد شهید و جمعی از مدیران کانون‌های فرهنگی هنری استان حضور داشتند.

.

حجت الاسلام ناصر خدایاری گفت: باید با آن پدر مادر که توانستند شهیدانی با این ابعاد برجسته شخصیتی تربیت کنند تبریک گفت. وی افزود: مدارج شهدا بدون شک یکسان نیست در حالی که نفس شهادت زیباست، اما هرچقدر انسان ها بزرگ تر و دارای ابعاد شخصیتی زیباتری باشد و همان اندازه شهادت عمیق تر خواهد بود.  

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: شهادت همچون مسیری است که در آن تمدن ها و فرهنگ ها شکل گرفته استمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی  با بیان اینکه استخوانبندی مکتب تشیع شهیدان هستند، تصریح کرد: بعد از شهادت هاست که مکتب‌های ائمه اطهار(ع) فقه و کلام و فلسفه تشیع بر اساس معیارهای شیعه شکل گرفته است

 

وی ادامه داد: امام حسین با شهادتش راهی را نشان داد که در پرتو سایه آن ما توانستیم یک مکتبی را پایه گذاری و به سمت ثبات سوق دهیماین‌مسوول بیان کرد: انقلاب اسلامی اگر امروز در آرزوی  تمدن سازی است که انشاالله بدان خواهیم رسید ممکن نبود مگر در پرتو حرکت عمیق و با معنایی که شهیدان داشتند که توانستند با شهادت خود مسیر فرداهای ما را روشن کنند

 

خدایاری گفت: هر اقدامی که بعد از انقلاب و دفاع مقدس انجام گرفته همه برگرفته از قدرت و انرژی است که شهیدان با شهادتشان  ساطع کردنداین مسئول اضافه کرد: میراث شهدا این است که ما در عرصه‌های مختلف امروز حرفی برای گفتن داریم چرا که شهدا آبروی نظام هستندمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تربیت فرزندانی ارزشمند که توانستند از تعلقات دنیایی خود بگذرند بسیار زیباست، خاطرنشان کرد: آن شهیدان با شهادتشان به ما قدرت دادند و ما نیز برای ادای دین خود باید در تداوم مسیر آنها ثابت قدم باشیم.

 

در ادامه این دیدار،مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان غربی گفت:شهیدان جانشان را فدا کردند ،جان بر کف نهادند ،اما دینشان را از دست ندادند،تنها هدف آنها ،اطاعت از ندای حق و احیای دین الهی بود.

 

این مقام مسئول افزود: حضور روحانیت در دفاع مقدس حضور دو منظوره بود که هم از لحاظ اعتقادی ،معنوی،معرفتی با هم رزمان بود.وهم مانند سایر رزمنده ها در مقابل دشمن سینه سپر می کردند

 

گفتنی است :  »حسن تمکین وش» ، یکم شهریور 1341، در شهرستان ارومیه دیده به جهان گشود.پدرش صالح و مادرش زرنشان نام داشت.تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. سپس به تحصیل در حوزه علمیه پرداخت.طلبه بود و از سوی سپاه پاسداران در جبهه حضور یافت.بیست و پنجم دی 1365، در شلمچه بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکر وی در باغ رضوان زادگاهش به خاک سپرده شد.