برگزاری طرح «چکامه» در سطح 10 کانون فرهنگی هنری شهرستان ارومیه با موضوع پیشگیری از اعتیاد
برگزاري طرح «چکامه» در سطح 10 کانون فرهنگي هنري شهرستان اروميه با موضوع پيشگيري از اعتياد
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان آذربایجان غربی خبر داد؛

برگزاری طرح «چکامه» در سطح 10 کانون فرهنگی هنری شهرستان ارومیه با موضوع پیشگیری از اعتیاد

حجت‌الاسلام بيگي، خبر از برگزاري طرح «چکامه» در سطح 10 کانون فرهنگي هنري شهرستان اروميه داد و افزود: اين کارگاه‌ها به همت ستاد فهماي آذربايجان غربي با هدف آگاه‌سازي خانواده‌ها نسبت به آسيب‌هاي اجتماعي و پيشگيري از اعتياد برگزار مي‌شود.
شناسه خبر : 38796 تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۴۰۱ زمان انتشار : ۱۲:۳۰

حجت‌الاسلام «اباذر بیگی» در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، از برگزاری 10 کارگاه آموزشی در سطح 10 کانون فرهنگی هنری، با هدف پیشگیری از گسترش آسیب‌های اجتماعی خبر داد و افزود: این طرح با مشارکت شورای معاونت اجتماعی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان غربی، در سطح شهرستان ارومیه با عنوان «چکامه» در حال برگزاری است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان آذربایجان غربی ادامه داد: طرح فرهنگی «چکامه» با موضوع آموزش پیشگیری از اعتیاد به نوجوانان در 10 حلقه آموزشی در بستر فرهنگی کانون های مساجد حاشیه شهر ارومیه در حال اجرا است.

 

وی گفت: رویکرد اصلی این طرح با محور «خانواده و اعتیاد» در راستای آگاه سازی خانواده ها از آسیب های اجتماعی بوده و در راستای شناخت عوارض مواد مخدر، شناخت انواع مواد مخدر و قرص‌های روانگردان و آسیب زدن اعتیاد به خانواده است.

 

حجت الاسلام بیگی افزود: طرح چکامه به عنوان طرح چهره به چهره و به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق آسیب‌خیز در سال ۱۳۹۸ مورد تایید وزارت کشور قرار گرفت و اجرای آن از سال ۱۳۹۹ آغاز شد که امیدواریم با حمایت بیشتر بتوانیم این طرح را در استان آذربایجان غربی توسعه دهیم.